Vážení užívatelia. Momentálne sa stránka inovuje. Novú verziu spustíme čoskoro. Ďakujeme za vašu trpezlivosť.

Nadácia Pontis Nadačný fond telekom Rozumieme Nepočujúcim

Nepočujúci podnikatelia

Petra Kavalcová

Petra Kavalcová

Petra študovala na SOUP v odbore podnikanie v Stropkove, po jeho ukončení pracovala niekoľko rokov vo výrobe. Ako 21 ročná sa začala venovať grafickému dizajnu a pôsobila v rozličných firmách. V roku 2011 sa rozhodla začať podnikať. V súčasnosti je živnostníčkou a ponúka svoje služby vo vlastnom grafickom štúdiu. V roku 2012 získala v fotografickej súťaže Bariéry očami ľudí so zdravotným postihnutím na 2.mieste “Komunikatívne ruky”.

čítať viac
Pavol Šarina

Pavol Šarina

Paľo sa narodil v Spišskej Novej Vsi, ale vyrastal vo Veľkom Krtíši, kde žije dodnes. Absolvoval Gymnázium A. H. Škultétyho a v súčasnosti externe študuje sociálnu prácu. Pre podnikanie sa rozhodol hneď po skončení gymnázia. Vo Veľkom Krtíši zriadil prevádzku rýchleho občerstvenia Kebab, kde zamestnáva ďalších nepočujúcich.

čítať viac
Katarína Majeríková

Katarína Majeríková

Katka pochádza z Banskej Bystrice. Študovala priemyselný dizajn - textilnú technológiu a návrhárstvo, no po rekvalifikačnom kurze na SOŠ vo Zvolene a po absolvovaní rôznych iných kurzov si v Banskej Bystrici otvorila vlastný kozmetický salón.

čítať viac
Matej Hrubiško

Matej Hrubiško

Matej pochádza z Bratislavy, kde vyštudoval gymnázium. Neskôr absolvoval nadstavbové štúdium zamerané na počítačové systémy. Pracuje ako informatik a popri práci poskytuje svoje služby ako fotograf na voľnej nohe. Vo fotografovaní sa mu darí, získal už dve ceny vo fotografických súťažiach.

čítať viac
Katarína Babálová

Katarína Babálová

,,Narodila som sa v Trenčíne, kde aj žijem. Tu som abslovovala strednú umeleckú školu - odbor propagačná grafika. Po prijatí na Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave som študovala na Katedre vizuálnej komunikácie u S. Stankociho, akad. mal. a P. Chomu, doc. akad. mal. A tiež som abslovovala stáž na Katedre fotografia a iné médiá u odb. as. MgA. M. Švolíka. Po ukončení školy som začala pracovať ako profesionálna grafička a fotografka a zhotovujem tiež prezentačné videá. V umeleckej sfére sa mi celkom darí. Pripravila som svoju prvú autorskú výstavu v Trenčíne “Prerušenie ticha”. V sútaži SLOVAK PRESS PHOTO somv kategorií portrét “Rybárik riečný” získala 2.miesto. Dúfam, že daľšie úspechy nenechajú na seba dlho čakať.“

čítať viac
Jozef Kavalec

Jozef Kavalec

Jozef je zo Stropkova, no momentálne žije v Bratislave, kde poskytuje svoje polygrafické služby. Vyštudoval organizačnú výpočtovú techniku pre sluchovo postihnutých v Prešove.

čítať viac
Lucia Škultétyová

Lucia Škultétyová

Lucka pochádza z Prievidze. Najprv tu pracovala pri obsluhe kamerového systému, potom sa prihlásila do organizačného tímu deaf olympiády. Keď si dlhšie nevedela nájsť prácu, nechala sa inšpirovať kaviarňou s nepočujúcou obsluhou v českej Plzni. Lucka si otvorila vlastnú kaviareň v Prievidzi a dnes v nej zamestnáva 3 sluchovo postihnuté čašníčky.

čítať viac
Juraj Tesár

Juraj Tesár

Juraj z Hlohovca vyštudoval Združenú strednú školu s maturitou, odbor chemik-informatik. Pracoval ako administratívny pracovník, správca systémov, a neskôr v chránenej dielni ako grafik a tlačiar. Teraz sa venuje tvorbe webových stránok a webovej optimalizácii.

čítať viac
Angela Hefty

Angela Hefty

Angela býva v Slovenskom Grobe. Študovala na vysokej škole v Budapešti, získala titul PhD. Spolu s nepočujúcim manželom založila občianske združenie „Myslím“ – rozvoj myslenia sluchovo postihnutých. V predchádzajúcom zamestnaní pracovala ako špeciálny pedagóg, vyučovala informatiku viacnásobne postihnutú mládež. Angela maľuje, kreslí, vyrába keramiku a organizuje výstavy fotografií nepočujúcich umelcov a mládeže. Jej snom je vytvoriť fungujúci obchod so sedacími vakmi.

čítať viac
Anna Pavlíková

Anna Pavlíková

Anka pochádza z dedinky Brezy na Orave, kde aj teraz žije. Absolvovala stredné odborné učilište pre sluchovo postihnutých v Bratislave, kde sa vyučila za krajčírku. Viac ako 14 rokov pracovala v Makyte v Námestove. Po materskej dovolenke pracovala ako krajčírka v ďalších súkromných firmách, ale z dôvodu krízy o prácu prišla. Rozhodla sa vydať vlastnou cestou a začala podnikať.

čítať viac
Janka Repaská Černáková

Janka Repaská Černáková

Janka pochádza z Myjavy, ale momentálne žije v Pezinku. Absolvovala stredné odborné učilište v Bratislave, kde študovala vlasovú kozmetiku. Má dlhoročnú prax ako kaderníčka – svoje služby poskytuje vo vlastnom kaderníckom salóne Janka v Pezinku, ako aj v salóne Medea v Bratislave.

čítať viac
Matej Kováč

Matej Kováč

Matej pochádza z Bratislavy, kde aj vyštudoval dizajn na Fakulte architektúry STU. Dizajn je jeho veľkou vášňou, zúčastnil sa už na niekoľkých dizajnérskych výstavách, jeho návrhy kresiel boli vybrané do výroby. Popri štúdiu sa už osem rokov venuje aj fotografovaniu, zameriava sa na panorámu, krajinu, na umeleckú fotografiu a portréty. Mesto Bratislava vybralo tri jeho fotografie panorámy Bratislavy na veľtrh v Cannes. Vedie tiež fotokrúžok pri Asociácii nepočujúcich a spolupracuje s neziskovou organizáciou MYSLÍM.

čítať viac
Miroslav Judiak

Miroslav Judiak

Miroslav býva v Novoti pri Námestove. Študoval na strednom odbornom učilišti v Kremnici, a má pracovné skúsenosti ako stolár- nábytkár. O grantovom programe sa dozvedel od svojej manželky, ktorá ho absolvovala rok pred ním. Rozhodol sa tiež skúsiť podnikať, a otvoril si vlastné stolárstvo. S manželkou Martinou majú spolu 2 deti.

čítať viac
Peter Vaňo

Peter Vaňo

Peter z Lučenca má desaťročnú prax v stavebných firmách, kde získal skúsenosti v počítačovom modelovaní stavieb, interiérov a exteriérov podľa stavebných plánov, návrhov klientov a skutkových stavov objektov. Spolupracoval pri návrhu rekonštrukcie synagógy v Lučenci.

čítať viac
Adam Kováč

Adam Kováč

Adam pochádza z Bratislavy, kde vyštudoval Súkromnú strednú umeleckú školu animovanej tvorby - odbor fotografický dizajn ako dvojročné pomaturitné štúdium. Pracuje ako fotograf. Zaoberá sa fotografovaním krajiny, portrétnou fotografiou a fotografovaním rodinných a spoločenských akcií. Po umeleckej stránke sa mu vo fotografovaní sa mu darí, získal už niekoľko ceny vo fotografických súťažiach či od odbornej poroty (Vzdušný hrad) alebo ako cenu verejnosti.

čítať viac