Vážení užívatelia. Momentálne sa stránka inovuje. Novú verziu spustíme čoskoro. Ďakujeme za vašu trpezlivosť.

Nadácia Pontis Nadačný fond telekom Rozumieme Nepočujúcim

Aké služby ponúkajú

© kabka photography & design

,,Narodila som sa v Trenčíne, kde aj žijem. Tu som abslovovala strednú umeleckú školu - odbor propagačná grafika. Po prijatí na Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave som študovala na Katedre vizuálnej komunikácie u S. Stankociho, akad. mal. a P. Chomu, doc. akad. mal. A tiež som abslovovala stáž na Katedre fotografia a iné médiá u odb. as. MgA. M. Švolíka. Po ukončení školy som začala pracovať ako profesionálna grafička a fotografka a zhotovujem tiež prezentačné videá. V umeleckej sfére sa mi celkom darí. Pripravila som svoju prvú autorskú výstavu v Trenčíne “Prerušenie ticha”. V sútaži SLOVAK PRESS PHOTO somv kategorií portrét “Rybárik riečný” získala 2.miesto. Dúfam, že daľšie úspechy nenechajú na seba dlho čakať.“

viac

AMKOphoto

Adam pochádza z Bratislavy, kde vyštudoval Súkromnú strednú umeleckú školu animovanej tvorby - odbor fotografický dizajn ako dvojročné pomaturitné štúdium. Pracuje ako fotograf. Zaoberá sa fotografovaním krajiny, portrétnou fotografiou a fotografovaním rodinných a spoločenských akcií. Po umeleckej stránke sa mu vo fotografovaní sa mu darí, získal už niekoľko ceny vo fotografických súťažiach či od odbornej poroty (Vzdušný hrad) alebo ako cenu verejnosti.

viac

Tvorba a optimalizácia webových stránok

Juraj z Hlohovca vyštudoval Združenú strednú školu s maturitou, odbor chemik-informatik. Pracoval ako administratívny pracovník, správca systémov, a neskôr v chránenej dielni ako grafik a tlačiar. Teraz sa venuje tvorbe webových stránok a webovej optimalizácii.

viac

3D Vizualizácie

Peter z Lučenca má desaťročnú prax v stavebných firmách, kde získal skúsenosti v počítačovom modelovaní stavieb, interiérov a exteriérov podľa stavebných plánov, návrhov klientov a skutkových stavov objektov. Spolupracoval pri návrhu rekonštrukcie synagógy v Lučenci.

viac

Stolárstvo MIRI

Miroslav býva v Novoti pri Námestove. Študoval na strednom odbornom učilišti v Kremnici, a má pracovné skúsenosti ako stolár- nábytkár. O grantovom programe sa dozvedel od svojej manželky, ktorá ho absolvovala rok pred ním. Rozhodol sa tiež skúsiť podnikať, a otvoril si vlastné stolárstvo. S manželkou Martinou majú spolu 2 deti.

viac

MK-DESIGN

Matej pochádza z Bratislavy, kde aj vyštudoval dizajn na Fakulte architektúry STU. Dizajn je jeho veľkou vášňou, zúčastnil sa už na niekoľkých dizajnérskych výstavách, jeho návrhy kresiel boli vybrané do výroby. Popri štúdiu sa už osem rokov venuje aj fotografovaniu, zameriava sa na panorámu, krajinu, na umeleckú fotografiu a portréty. Mesto Bratislava vybralo tri jeho fotografie panorámy Bratislavy na veľtrh v Cannes. Vedie tiež fotokrúžok pri Asociácii nepočujúcich a spolupracuje s neziskovou organizáciou MYSLÍM.

viac

Pánske a dámske kaderníctvo - Salón Janka

Janka pochádza z Myjavy, ale momentálne žije v Pezinku. Absolvovala stredné odborné učilište v Bratislave, kde študovala vlasovú kozmetiku. Má dlhoročnú prax ako kaderníčka – svoje služby poskytuje vo vlastnom kaderníckom salóne Janka v Pezinku, ako aj v salóne Medea v Bratislave.

viac

Krajčírstvo Anna Pavlíková

Anka pochádza z dedinky Brezy na Orave, kde aj teraz žije. Absolvovala stredné odborné učilište pre sluchovo postihnutých v Bratislave, kde sa vyučila za krajčírku. Viac ako 14 rokov pracovala v Makyte v Námestove. Po materskej dovolenke pracovala ako krajčírka v ďalších súkromných firmách, ale z dôvodu krízy o prácu prišla. Rozhodla sa vydať vlastnou cestou a začala podnikať.

viac

Sedacie vaky

Angela býva v Slovenskom Grobe. Študovala na vysokej škole v Budapešti, získala titul PhD. Spolu s nepočujúcim manželom založila občianske združenie „Myslím“ – rozvoj myslenia sluchovo postihnutých. V predchádzajúcom zamestnaní pracovala ako špeciálny pedagóg, vyučovala informatiku viacnásobne postihnutú mládež. Angela maľuje, kreslí, vyrába keramiku a organizuje výstavy fotografií nepočujúcich umelcov a mládeže. Jej snom je vytvoriť fungujúci obchod so sedacími vakmi.

viac

Fotomat

Matej pochádza z Bratislavy, kde vyštudoval gymnázium. Neskôr absolvoval nadstavbové štúdium zamerané na počítačové systémy. Pracuje ako informatik a popri práci poskytuje svoje služby ako fotograf na voľnej nohe. Vo fotografovaní sa mu darí, získal už dve ceny vo fotografických súťažiach.

viac

Kaviareň U Šálky

Lucka pochádza z Prievidze. Najprv tu pracovala pri obsluhe kamerového systému, potom sa prihlásila do organizačného tímu deaf olympiády. Keď si dlhšie nevedela nájsť prácu, nechala sa inšpirovať kaviarňou s nepočujúcou obsluhou v českej Plzni. Lucka si otvorila vlastnú kaviareň v Prievidzi a dnes v nej zamestnáva 3 sluchovo postihnuté čašníčky.

viac

Rýchle občerstvenie KEBAB

Paľo sa narodil v Spišskej Novej Vsi, ale vyrastal vo Veľkom Krtíši, kde žije dodnes. Absolvoval Gymnázium A. H. Škultétyho a v súčasnosti externe študuje sociálnu prácu. Pre podnikanie sa rozhodol hneď po skončení gymnázia. Vo Veľkom Krtíši zriadil prevádzku rýchleho občerstvenia Kebab, kde zamestnáva ďalších nepočujúcich.

viac

Jozef Kavalec

Jozef je zo Stropkova, no momentálne žije v Bratislave, kde poskytuje svoje polygrafické služby. Vyštudoval organizačnú výpočtovú techniku pre sluchovo postihnutých v Prešove.

viac

KM Beauty

Katka pochádza z Banskej Bystrice. Študovala priemyselný dizajn - textilnú technológiu a návrhárstvo, no po rekvalifikačnom kurze na SOŠ vo Zvolene a po absolvovaní rôznych iných kurzov si v Banskej Bystrici otvorila vlastný kozmetický salón.

viac

Petra Graphic Studio

Petra študovala na SOUP v odbore podnikanie v Stropkove, po jeho ukončení pracovala niekoľko rokov vo výrobe. Ako 21 ročná sa začala venovať grafickému dizajnu a pôsobila v rozličných firmách. V roku 2011 sa rozhodla začať podnikať. V súčasnosti je živnostníčkou a ponúka svoje služby vo vlastnom grafickom štúdiu. V roku 2012 získala v fotografickej súťaže Bariéry očami ľudí so zdravotným postihnutím na 2.mieste “Komunikatívne ruky”.

viac